Srdce Bojovníka

Autor: Pavol Dorčák | 6.1.2015 o 18:08 | (upravené 1.2.2015 o 9:36) Karma článku: 1,94 | Prečítané:  183x

Každý človek na tejto zemi je výnimočný, a to vďaka tomu že nikto nieje rovnaký, každý má svoju slobodnú vôľu a vďaka nej sa môže nezávisle rozhodnúť kým chce byť. No nech už sa rozhodneme byť kýmkoľvek, najdôležitejšie je podľa mňa či sme dobrý alebo zlý.Samozrejme ak viete ktoré hodnoty definujú dobrého človeka a chcete byť dobrý človek tak sa tých hodnôt budete držať, ale okrem toho máme rôzne typy ľudí. Rozhodol som sa, že jeden konkrétny typ Vám opíšem svojimi slovami, a to práve bojovníka.

Bojovník nieje bitkár, bitkár je úplne iný typ človeka.
Bojovník o ktorom píšem je vo vnútri. Je to srdce. Povedal by som, že ho v sebe má každý dobrý človek.
Pretože ľudia ktorý sa riadia srdcom, ktorý svojmu srdcu načúvajú, vedia rozlíšiť dobro od zla. 
Dobrý ľudia sú v tejto dobe vzácny, a bojovníci ešte viac.
Bojovník zastáva určité hodnoty, pre dnešnú spoločnosť akoby tieto hodnoty upadli do zabudnutia, no ja v nich stále verím. Hovorím o hodnotách ako je česť a spravodlivosť ! Už keď som bol malý chlapec a sledoval som v televízii či už filmy alebo seriály, vždy som najviac obdivoval hrdinov ktorý sa nebáli nastaviť svoju hruď a riskovať svoj život pre ostatných ľudí, keď boli v ohrození života.
Hrdinovia boli mojím vzorom, zaujímal som sa o nich, a netrvalo veľmi dlho aby som pochopil ako taký hrdina premýšľa. Prečo je taký aký je ? Odpoveď je jednoduchá. Nejde o to ako hrdina premýšľa, ale čo cíti vo svojom srdci.
,,Má srdce Bojovníka" , to je odpoveď !

 Každý človek s týmto srdcom dokáže úžasné veci ak dostane príležitosť. Bojovník nechce byť hrdinom, keď ráno vstane, nehovorí si, že dnes niekoho zachránim a budem hrdina. Nie !
Je to jeho prirodzenosť čo z neho hrdinu robí, je to jeho srdce čo mu káže byť čestný, láskavý a spravodlivý.Môže si zato sám lebo si zvolil byť dobrým človekom.
Ale po čom on naozaj túži ?Túži po tom, po čom každý človek.
Chce milovať! Chce byť milovaný! Jedna osoba v jeho živote stačí. Pre jednu osobu dokáže žiť. Keď človek so srdcom bojovníka nájde takúto osobu, nikdy ju neopustí, nikdy jej neublíži a bude tú osobu milovať tak dlho ako aj tá osoba jeho. Keď bude bojovník šťastný, samotný život pre neho bude motiváciu. Ak mu dáte lásku, vráti Vám ju tisíckrát. On vie čo je v živote dôležité a váži si každý moment ktorý mu dáva takýto život. Nič viac v živote nepotrebuje. Od tej chvíle žije pre toho druhého, dokáže čokoľvek a získa čokoľvek, čo by potrebovala osoba po jeho boku, pretože sa dokáže prispôsobiť, dokáže sa obetovať pre tých ktorých miluje. Po tom túži každý človek, nielen bojovník.
Ale čo ak mu niekto vezme jeho životnú lásku ? Čo sa s ním stane ak mu neprávom vezmete čo je jeho ? Alebo skôr, čo sa stane s tým, ktorý sa o to opováži ?

Bojovníkovi môžete ublížiť len jedným spôsobom, a to je zasiahnuť jeho srdce. Ale to by som nikomu neradil, pretože určite by ho zastihla jeho pomsta. Jeho prázdne srdce by sa naplnilo túžbou po pomste, a nikto na svet by mu už nezabránil ju vykonať! Bude vyčkávať aj roky s jedinou myšlienkou v hlave, a tou je pomsta. On sa nejako vynájde, nájde si toho dotyčného ktorý sa odvážil mu vziať blízkeho milovaného človeka, ten dôvod pre ktorý žil, a svoju pomstu vykoná! Dnešná spoločnosť nás učí že pomsta je zlá, že pomsta nás neoslobodí. Učia nás, že máme dokázať odpustiť, ale človek nieje boh! Obyčajný človek nedokáže odpustiť druhému človeku ktorý by sa neprávom dopustil ohavného činu a vzal mu milovanú osobu! Aj bojovník je len človek a verte mi keď Vám radím, radšej mu nič neberte!

Ale sú veci ktoré sa mu vziať nedajú.
Napríklad taká sloboda. Slobodu mu nikdy nevezmú, pretože slobodu človek nosí v srdci. Môžu mu vziať vzduch z jeho pľúc, krv z jeho žíl, no slobodu nie. Tá sa mu zobrať nedá, pretože bojovník sa nikdy nevzdáva a to znamená, že sa pred nikým kto neuznáva rovnaké hodnoty ako on neskloní!
Dobrý ľudia si navzájom nič nekradnú, nezávidia jeden druhému. Dobrý človek sa nebude pokúšať vziať Vám slobodu! To on dobre vie! Len zlý a chamtivý ľudia sa o to pokúšajú. Ak im to dovolíte, tak Vám to proste len tak vezmú. Ale bojovníkovi nie ! Nebude sa prizerať ako zlo víťazí nad dobrom! Ako chamtivosť ničí láskavosť ! On sa nedokáže len prizerať, trhá ho to na kúsky, keď vie, že okolo neho sa nachádza zlo ktoré nad dobrom víťazí. Vtedy sa bojovník stane hrdinom !
Zlých ľudí je na svete veľa, ale rovnako veľa je aj dobrých ľudí.
Ak si myslíš že máš srdce bojovníka aj ty, nehanbi sa. Neskrývaj sa. Ak si dobrý človek neboj sa to ukázať. To zlo má povahu skrývať sa v tieni a v tmavých kútoch. Dobro je ako svetlo, šíri sa všetkými smermi.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?